Atgal

Naujienos

Pirmosios „Eika Asset Management“ valdomo fondo „Eika Green Energy Fund“ investicijos į saulės parkus Lietuvoje ir Kipre

Vos prieš mėnesį gavęs leidimą veiklai ketvirtasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas „Eika Green Energy Fund“ (toliau EGEF) pristato pirmąsias investicijas: saulės elektrinės parkus Lietuvoje ir Kipre. 2023 m. pirmo ketvirčio pabaigoje pradės veikti pirmasis fondo valdomas saulės parkas Lietuvoje, Alytaus rajone Alovės seniūnijoje Skirgailių kaime. 3,8 MW galios saulės parkas bus įkurtas 5,6 ha žemės sklype. Kipre sudaryta preliminari pirkimo-pardavimo sutartis, kurios apimtyje yra daugiau nei 10 saulės parkų – 30 MW paketas. Planuojama daugiau nei 42 mln. EUR investicija, numatoma, kad pirmasis parkas atsidarytų 2023 m. antrąjį ketvirtį, o visi būtų baigti pastatyti per 1,5 metų.

Pirmosios EGEF investicijos 100 proc. atitinka iškeltą fondo tikslą, t.y. tvarios investicijos, kurios prisideda prie klimato kaitos švelninimo. Pasak Viktorijos Orkinės, EAM generalinės direktorės, saulės parkai yra prioritetinės fondo investicijos. „Saulės energetikos objektus galima išvystyti kur kas greičiau, nei vėjo ar vandens. Todėl atsižvelgiant į šios dienos elektros kainas ir paklausą, fondas siekia, kaip įmanoma greičiau pateikti elektros pirkėjams efektyvų būdą stabilizuoti elektros kainas ateinantiems 5-eriems metams. Tiek Lietuvoje, tiek Kipre šios energijos paklausa viršija esančią pasiūlą, nes elektros kainos nuo sausio mėnesio augo daugiau nei trigubai, o šiuo metu yra sudaromos ateities fiksuotos kainos sutartys nutolusios galios nuomai“, – nutolusių saulės parkų investicijas grindžia V. Orkinė.

Kipre išplėtoti saulės parką kainuoja maždaug 30 proc. brangiau nei Lietuvoje, bet dėl net 60 proc. didesnės saulės apšvietos palyginus su Lietuva ir didesnio elektros poreikio vasaros laikotarpiu, kuri naudojama patalpų vėsinimui, tikimasi didesnės grąžos, nepaisant didesnių investicijų. „Be to, Kipre dirbame su patikimais, patirties turinčiais partneriais, todėl jaučiamės labai komfortabiliai ir užtikrintai žengdami į naują rinką“, – teigia V. Orkinė.

EGEF šiuo metu yra svarsto įsigyti saulės parkų Lietuvoje, Latvijoje, Italijoje. Pasak V. Orkinės, išvardintose šalyse ieškome bendradarbiavimo formų su atsinaujinančios energetikos vystytojais, tai pat fondas yra nusimatęs galimybę investuoti į elektros kaupimo technologijas, tokias kaip baterijos, vandenilis. „Investuotojai naująjį fondą vertina palankiai, nes elektros kainos yra aktuali tema visoje Europoje, šiai dienai pagaminti elektrą iš atsinaujinančių šaltinių yra tris kartus pigiau nei pirkti rinkoje, todėl visi įmanomi būdai stabilizuoti elektros kainą atrodo patraukliai. Tai pat atsinaujinanti energetika yra tvari neigiamos CO2 emisijos investicija, kuri šiam fondui kuria didelę pridėtinę vertę,“ – investuotojų lūkesčius vertina EAM vadovė.