Atgal

Naujienos

„Eika Asset Management“ investuoja daugiau nei 20 mln. eurų į bendro gyvenimo erdves Rygoje

„Eika Asset Management“ (EAM) fondas stiprina savo pozicijas Latvijos rinkoje ir imasi nestandartinių projektų. Naujausias jų – pasaulyje šiuo metu sparčiai populiarėjančių bendro gyvenimo erdvių (ang. co-living) kūrimas. Investavęs 20 mln. eurų ir įsigijęs daugiau nei 3,7 ha sklypą su pastatais, kuriuose anksčiau veikė universitetas, EAM juose įrengs daugiau nei 250 aukštos kokybės apartamentų ir modernias bendras erdves, atitinkančias šiuolaikinio gyvenimo poreikius.

Investuojama į naują turto segmentą

Pasak EAM generalinės direktorės Viktorijos Orkinės, sprendimą investuoti į šį projektą lėmė tai, kad Latvijos rinka Fondui – jau gerai pažįstama ir čia matomos galimybės investuoti į unikalius projektus, kur konkurencija šiuo metu yra ganėtinai maža.

„Pamatėme galimybę investuoti į unikalų projektą, kuris galėtų sukurti pridėtinę vertę ne tik miestui, bet ir žmonėms, ieškantiems išskirtinės vietos gyvenimui. Tokie plačiai išvystyti produktai Rygoje vis dar yra neužpildyta niša, o poreikis jiems, kaip ir kituose Europos didmiesčiuose, auga“, – pastebi ji.

V. Orkinė įsitikinusi, kad bendro gyvenimo erdvės puikiai atliepia šiuolaikinio žmogaus siekį gyventi bendruomenėmis, būti įvykių sūkuryje kartu su draugais, bendraminčiais bei šalia turėti veiklaus žmogaus poreikius atitinkančias erdves: „Todėl investuotojų ir partnerių pasitikėjimas mūsų kuriama strategine kryptimi leidžia užtikrintai žengti į šį turto segmentą“.

Naujam gyvenimui prikelia buvusius universiteto pastatus

EAM įsigytas sklypas su statiniais yra istoriniame Rygos Āgenskalns mikrorajone. Ši vieta unikali tiek savo istorija, tiek aplinka, kurioje suderintas modernaus miesto gyvenimas ir buvimas šalia gamtos. Didesnis nei 3,7 ha sklypas gausiai apželdintas įvairia augmenija, o greta esantis miesto savivaldybės ką tik rekonstruotas parkas dar labiau sustiprina žmogaus ir gamtos harmonijos pojūtį bei leidžia įprasminti laisvalaikį įvairiomis veiklomis.

Ypatingo žavesio projektui suteikia pagrindinis istorinis universiteto pastatas, kuriame dar visai neseniai vykdavo universiteto rengiamos paskaitos – taip tarsi akcentuojama mokslo ir kultūros svarba bendruomenei.

„EAM pertvarkydamas erdves siekia toliau išlaikyti šių pastatų naudojimo tęstinumą, siedamas juos su aktyviu gyvenimu ir jauno, žinių siekiančio žmogaus paveikslu, todėl sprendimas čia įrengti bendro gyvenimo erdves priimtas neatsitiktinai. Tai lyg šio komplekso prikėlimas naujam gyvenimui, pritaikymas prie šiuolaikinių poreikių, išlaikant dalelę buvusio universiteto istorijos“, – pasakoja V. Orkinė.

Daugiau nei 250 aukštos kokybės apartamentų ir bendros erdvės visiems patogumams

Daugiau nei 9 000 kv. m ploto pastatų kompleksą, kurį numatyta pertvarkyti į bendro gyvenimo erdves, sudaro keturi pagrindiniai pastatai. Juose planuojama įrengti daugiau nei 250 aukštos kokybės apartamentų. Būsimų gyventojų patogumui šalia numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, dalis vietų bus pritaikytos elektromobilių krovimui. Vidiniame kieme ir visoje teritorijoje numatyta įrengti poilsio zonas, pavėsines, griliaus zoną bei kitas lauko zonas, kurios atgytų saulėtojo sezono metu.

„Įsivaizduokite, jog atsikeliate ankstų pavasario rytą, su brėkštančia aušra pasivaikščiojate ar lengvai prasibėgate vos už šimto metrų esančiame parke, o gal atsipalaiduojate jogos/meditacijos kambaryje? Dienos produktyvumas garantuotas! Be viso to, šio projekto nuomininkai galės naudotis tik jiems skirta sporto sale, atsipalaiduoti poilsio zonose, naudotis tyliaisiais kambariais darbui, kino sale, renginių zona ir kitomis bendro gyvenimo erdvėms skirtomis zonomis, be kurių šiuolaikiniai „co-living“ projektai neįsivaizduojami“, – sako V. Orkinė.

Lietuvos neapleidžia: aktyviai vysto projektus Vilniuje

Nors nemaža EAM investicijų dalis planuojama ir įgyvendinama užsienio rinkose, Fondas ir toliau mato sparčiai augantį potencialą investuoti į gyvenamųjų projektų vystymą Lietuvos sostinėje. Šiuo metu aktyviai plėtojami „Eika Development Fund“ fondui priklausantys keturi gyvenamieji projektai: „Metų laikai“ Visoriuose, „Saulės namai“ Pilaitėje, „Nauji peizažai“ Kaminkėlio gatvėje bei pradedamas vystyti prestižinis projektas „Senamiesčio Sodai“ Sodų gatvėje, Senamiesčio ir Naujamiesčio sankirtoje.